Films : Edition 13

MOVEMBER - Competition in the workplace - Tres Court

Joshua Funk (United States)

Selection: International
Free Fall - Tres Court

Guillaume Néry, Julie Gautier (France)

Selection: International
Stop Motion Comedy - Table Bob

Victor Haegelin (France)

Selection: International
Ridiculous (Ridicule) - Tres Court

Audrey Najar & Fred Perrot (France)

Selection: International
Fish Attack - Slightly Fishy

James Cunningham (United Kingdom)

Selection: International
Los Gritones - Tres Court

Roberto Pérez Toledo (Spain)

Selection: International
Tom and Jerry like - Don't Go

Turgut Akaçik (Turkey)

Selection: International
Manhattan 4:33 PM - Tres Court

Lizzie Oxby (United Kingdom)

Selection: International
Cookies and Scream - Tres Court

A. Carter, E. Ebenebe, J. Sothern, T. Mc Kenzie (New Zealand)

Selection: They Dared
Fly and Flowers - Tres Court

Rémy Busson (France)

Selection: Family

Simon Baumann (Switzerland)

Selection: International

Matthieu Mai (France)

Selection: International

Jordan Schmelzer (United States)

Selection: International

Sébastien Iglesias (France)

Selection: International

Joonki Park (United States)

Selection: International

James Cooper (United Kingdom)

Selection: International

XIII prod (Switzerland)

Selection: International

Nico Vogelsang (Germany)

Selection: International

Eve Dufaud (France)

Selection: International

Nicolas Kolovos (Sweden)

Selection: International

Tobias Frühmorgen (Germany)

Selection: International

Alexandre Dubosc (France)

Selection: International

Didier de Iaco (Switzerland)

Selection: International

Mark Boggis (United Kingdom)

Selection: International

R. Bastie, N. Pegon, N. Dehghani, J. Djob Nkondo et J. Pires (France)

Selection: International

Jacopo Martinoni (Italy)

Selection: International

Rune & Erik Eriksson (Norway)

Selection: International

Joshua Funk (United States)

Selection: International

R. Blanchet, G. Huang, A. Tolga, R. Hurlin (France)

Selection: International

Julien Hazebroucq (France)

Selection: International

Siang Yu Tan (Singapore)

Selection: International

Stephane Kaas (Netherlands)

Selection: International

Mattias Löw (Sweden)

Selection: International

Alejandro Ayala Alberola (Mexico)

Selection: International

Rob Silvestri (Canada)

Selection: Family

Benjamin Busnel (France)

Selection: International

Da-Wei Liou (Taiwan)

Selection: International

Faiyaz Jafri (United States)

Selection: International

Pablo Vara (Spain)

Selection: International
Sk8

Benjamin Corbel (France)

Selection: International

G. De Maria et G. Nazarov (United States)

Selection: International

Antoine Blandin (France)

Selection: International

Guillermo Ríos Bordón (Spain)

Selection: International
Watch out for stains - Invade

Da-Wei Liou (Taiwan)

Selection: International